Już w ofercie!

Nowy, superszybki
Światłowód Pro 2.0


  • Łączna prędkość internetu do 2 Gb/s osiągalna na kilku urządzeniach

  • 2 miesiące za 0 zł, aktywacja 0 zł – z umową na 24 miesiące

  • Masz już Światłowód? Wskocz na Pro 2.0

Zamów Orange Światłowód Pro 2.0 z pomocą naszego konsultanta

Zostaw numer.
Oddzwonimy w ciągu 24 godzin Nasi doradcy są dostępni pon.-pt. 8:00-21:00, sobota 09:00-15:00,

Udzielam zgody na przetwarzanie przez Orange Polska S.A. numeru telefonu poprzez jednorazowy kontakt telefoniczny w celu marketingu bezpośredniego swoich produktów lub usług.


Dziękujemy

Nasi doradcy są dostępni

pon.-pt. 8:00-21:00, sobota 09:00-15:00, w niedziele i święta nie pracujemy. Uwaga! W dni ustawowo wolne nie pracujemy.

Podczas wysyłki zgłoszenia wystąpił błąd.

Spróbuj ponownie później.

Dlaczego Orange Światłowód Pro 2.0?

Więcej możliwości

Zyskaj prędkość światłowodu do 2 Gb/s łącznie na wszystkich urządzeniach w domu (do 1 Gb/s na jednym urządzeniu).

Nowa jakość

Z Orange sięgamy po więcej! Korzystaj w pełni z możliwości nowoczesnych sprzętów w tym smartfonów, laptopów i urządzeń smart home – bez spowalniania.

Dlaczego warto?

To najlepsze rozwiązanie dla wymagających np. graczy czy freelancerów. Poza tym idealna opcja dla rodzin, w których kilku użytkowników korzysta z internetu w tym samym czasie.

Poznaj wybrane oferty ze Światłowodem Pro 2.0

Ceny uwzględniają rabaty dla użytkowników Mój Orange:
rabat za zgodę marketingową (-4,99 zł/mies.) i rabat za e-fakturę, odbierany co miesiąc na koncie w Mój Orange (-4,99 zł/mies.).


W budynkach o typie zabudowy jednorodzinnej Orange Światłowód jest dostępny za dopłatą 20,00 zł/mies. dla nowych klientów lub za dopłatą w dotychczasowej wysokości dla obecnych klientów.
0 zł przez 2 mies. we wszystkich ofertach ze Światłowód Pro 2.0 w umowie na 24 mies., nie łączy się z innymi promocjami. Oferta ograniczona terytorialnie.

Jak to działa?

Podłączasz do modemu

1 urządzenie

Podłączasz do modemu

2 urządzenie

Podłączasz do modemu

3 lub więcej urządzeń

Najczęściej zadawane pytaniaCo to jest Orange Światłowód Pro 2.0? Jaką realnie prędkość zobaczę na swoim urządzeniu?
W ramach opcji Orange Światłowód Pro 2.0 zapewniamy prędkość do modemu do 2 Gb/s. Prędkość tę można uzyskać korzystając z co najmniej dwóch urządzeń jednocześnie. Wykonując pomiar na jednym urządzeniu końcowym, podłączonym do modemu przewodem Ethernet (np. laptop, tablet), uzyskasz maksymalną prędkość do 1 Gb/s, a po Wi-Fi nawet trochę więcej. Suma prędkości z wszystkich urządzeń końcowych podłączonych do modemu przewodowo i po Wi-Fi wyniesie do 2 Gb/s. Oczywiście osiągane prędkości zależą także od parametrów sprzętu, na jakim dokonujesz pomiaru.
Czy muszę mieć jakieś specjalne oprogramowanie na laptopie, tablecie, telefonie, żeby obsługiwać Światłowód Pro 2.0?
Korzystanie z usługi Światłowód Pro 2.0 nie wymaga specjalnego oprogramowania.
Czy do korzystania z usługi Światłowód Pro 2.0 potrzebuję jakichś specjalnych urządzeń?
Modem Funbox 6, który od nas wypożyczysz, dostarczy do Twoich sprzętów sumaryczną prędkość do 2 Gb/s. Pamiętaj jednak, że prędkość internetu, jaką możesz osiągnąć na poszczególnych urządzeniach może być różna. Zależy ona od możliwości technicznych każdego 
z nich oraz rodzaju połączenia z internetem (przewód czy Wi-Fi). Minimalne parametry sprzętu, które pozwolą w pełni korzystać ze Światłowodu Pro 2.0 to: karta Wi-Fi 802.11ax, karta sieciowa Gigabit Ethernet, przewód Ethernet kategorii 5e.
Korzystam z kilku starszych urządzeń. Czy będą one działały z usługą Światłowód Pro 2.0?
Każde urządzenie podłączone do modemu Funbox 6 uzyska połączenie z internetem, natomiast prędkość internetu na poszczególnych urządzeniach może być różna. Zależy ona od parametrów i możliwości technicznych każdego z urządzeń, a także rodzaju połączenia z internetem (przewód czy Wi-Fi). Aby w pełni wykorzystać możliwości Światłowodu Pro 2.0 urządzenia muszą spełniać następujące wymagania minimalne: karta Wi-Fi 802.11ax, karta sieciowa Gigabit Ethernet, przewód Ethernet kategorii 5e.
Jakie prędkości wysyłania i pobierania danych zapewnia usługa Światłowód Pro 2.0?
W ramach opcji Światłowód Pro 2.0 zapewniamy prędkość do modemu do 2 Gb/s. Prędkość tę można uzyskać korzystając z co najmniej dwóch urządzeń jednocześnie. Na jednym urządzaniu osiągniesz maksymalną prędkość pobierania danych 1 Gb/s i maksymalną prędkość wysyłania danych 600 Mb/s.
Po co mi Światłowód Pro 2.0? Dla kogo jest to rozwiązanie?
Coraz więcej urządzeń, z których korzystamy w gospodarstwie domowym, wymaga połączenia z internetem. Jest to np. sprzęt do streamingu, gier online, wirtualnej rzeczywistości oraz rozwiązania smart home. Czasem nawet nie pamiętamy, jakie urządzenia połączyliśmy z internetem (np. kamerki internetowe, elektroniczne nianie, samobieżne odkurzacze czy klimatyzatory). To wszystko sprawia, że potrzebujemy internetu o dużej przepustowości, z którym może się łączyć jednocześnie wiele domowych urządzeń - bez widocznych spadków prędkości i wzajemnego istotnego „podkradania” prędkości. Dlatego Światłowód Pro 2.0 to doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw domowych, w których kilku użytkowników korzysta z internetu w tym samym czasie, a także dla osób korzystających z internetu na kilku urządzeniach jednocześnie. To najlepsza opcja, gdy potrzebujesz dużych prędkości wysyłania danych, np. przy wykonywaniu wolnego zawodu, jak grafik, twórca gier video, czy profesjonalista, zajmujący się obróbką dźwięku. To również świetne rozwiązanie dla małych firm.
Ile urządzeń domowych można podłączyć jednocześnie do usługi Światłowód Pro 2.0 , aby móc z nich swobodnie korzystać?
Do modemu Funbox 6 można podłączyć za pomocą Wi-Fi nawet ponad 120 urządzeń jednocześnie. Jednak komfort użytkowania będzie zależał od tego, jakie to będą urządzenia, jakie parametry łącza są Ci potrzebne oraz do czego internet będzie wykorzystywany. Średnia liczba urządzeń podłączanych do internetu w jednym gospodarstwie domowym to 5 sztuk. Przy takiej liczbie sprzętów Światłowód Pro 2.0 radzi sobie świetnie! W przypadku połączenia przewodowego teoretycznym ograniczeniem jest liczba portów w modemie. To urządzenie, które udostępniamy z naszym światłowodem posiada 4 porty. Ale zawsze można podpiąć switch (rozgałęźnik) i tym prostym sposobem uzyskać więcej portów.
Jaki modem jest dostępny dla usługi Światłowód Pro 2.0?
Do opcji Światłowód Pro 2.0 wypożyczamy modem Funbox 6 (opłata miesięczna zgodna z ofertą).
Mam już światłowód od Orange, czy mogę go zmienić na Światłowód Pro. 2.0?
Tak, Światłowód Pro 2.0 jest dostępny zarówno dla nowych jak i obecnych klientów Orange.
Dlaczego warto kupić Światłowód Pro 2.0, a nie ofertę do 1 Gb/s, skoro prędkości maksymalne są takie same?
Prędkości maksymalne są takie same, ale tylko w przypadku pobierania danych i tylko dla jednego urządzenia. Jeśli w ofercie internetu do 1 Gb/s podłączysz do modemu kilka sprzętów, sumaryczna prędkość internetu osiągana na wszystkich tych urządzeniach wyniesie maksymalnie 1 Gb/s, a w opcji Światłowód Pro 2.0 będą to w sumie nawet 2 Gb/s. Do tego prędkość maksymalna wysłania danych w opcji Światłowód Pro 2.0 wynosi 600 Mb/s, czyli dwukrotnie więcej niż w opcji do 1 Gb/s.
Czy jeśli podłączę do internetu 2, 3, 4 i więcej urządzeń, to prędkość na poszczególnych sprzętach spadnie?
Światłowód Pro 2.0 zapewni Ci łączną prędkość do 2 Gb/s, uzyskiwaną na kilku urządzaniach. Jeśli podłączysz do internetu jednocześnie kilka sprzętów , to prędkość internetu osiągana na poszczególnych urządzeniach będzie różna i będzie spadała wraz z dołączaniem kolejnych urządzeń. Ale w sumie masz do dyspozycji 
aż 2 Gb/s. Oczywiście należy pamiętać, że prędkość na każdym urządzeniu może być różna - zależy to od możliwości technicznych każdego z nich oraz rodzaju połączenia z internetem (przewód czy Wi-Fi).
Czy mogę bez konsekwencji zmienić usługę Światłowód Pro 2.0 na opcję z niższą prędkością internetu?
Zawsze możesz obniżyć prędkość swojego światłowodu. Taka zmiana jest płatna jednorazowo 110,90 zł - jeśli robisz to w trakcie obowiązywania umowy. A jeśli jednocześnie przedłużasz umowę – zmiana prędkości jest bezpłatna.
Czy Wi-Fi 6 obsługuje duże prędkości zapewniane przez usługę Światłowód Pro 2.0?
Standard Wi-Fi 6 został stworzony do obsługi wielu urządzeń wymagających dużych prędkości internetu. W porównaniu do starszych standardów, Wi-Fi 6 obsługuje ten ruch płynniej i wydajniej – co urządzenia odbierają jako większe prędkości. Najlepiej tę zmianę widać na telefonach lub laptopach, które również mają Wi-Fi 6. Podłączone do pasma 5 GHz mogą osiągnąć prędkość nawet ok. 1 Gb/s (w niezakłóconym otoczeniu, o ile obsługują łączenie pasm do 160 MHz).
Jak prawidłowo zmierzyć prędkość internetu w ofercie Światłowód Pro 2.0?
Poniżej znajdziesz instrukcję, jak wykonać pomiar prędkości łącza światłowodowego - sprawdź
Czy mając Światłowód Pro 2.0 mogę korzystać ze wzmacniaczy Wi-Fi, jakie oferuje Orange?
Tak, wzmacniacz sygnału Smartbox Wi-Fi 6 korzysta z bezprzewodowej łączności nowej generacji: Wi-Fi 6. Dzięki temu może zapewnić nie tylko bardzo wysokie prędkości przesyłu danych, ale i lepszą wydajność pracy podłączonych do niego urządzeń.
Czy mogę podłączyć własny router, zamiast urządzenia dostarczanego przez Orange?
Do korzystania ze Światłowodu Pro 2.0 wymagane jest wypożyczenie modemu Funbox 6 z naszej oferty. Na innych modemach, które nie przeszły restrykcyjnych i wnikliwych testów, nie moglibyśmy zapewnić wysokiej jakości świadczonych usług.