Internet domowy

Hurra! Podarujemy Ci nawet pierwsze 3 mies. światłowodu


Hip, hip, hurra! ☀️ Latem rozgrzej łącze z Orange Światłowód - nieprzerwanie od 2023 r. najszybszym internetem światłowodowym FTTH w rankingu SpeedTest.pl.

Zostaw numer

Oddzwonimy w 24 godziny Nasi doradcy są dostępni pon.-pt. 8:00-21:00, sobota 09:00-17:00,

Udzielam zgody na przetwarzanie przez Orange Polska S.A. numeru telefonu poprzez jednorazowy kontakt telefoniczny w celu marketingu bezpośredniego swoich produktów lub usług.


lub

Zamów online Zamów online

Dziękujemy.

Nasi doradcy są dostępni

pon.-pt. 8:00-21:00, sobota 09:00-17:00, w niedziele i święta nie pracujemy. Uwaga! W dni ustawowo wolne nie pracujemy.

Ze światłowodem Orange zyskujesz…

Filmy, seriale i telewizję bez zacięć.

Niezawodne łącze do najważniejszych projektów.

Kilka usług w wygodnym pakiecie Orange Love.

Zobacz oferty dostępne w technologii światłowodowej z umową na 24 mies.

Ceny uwzględniają:
- rabat za e-fakturę dla użytkowników Mój Orange odbierany co miesiąc w aplikacji Mój Orange (4,99 zł/mies.),
- rabat za zgodę marketingową (4,99 zł/mies.).
Oni znają już światłowód

Sprawdź opinie klientów, którzy
przez 2 miesiące testowali
Orange Światłowód do 1 Gb/s!

Wygląd i montaż

Paweł P.

“Tak, w zasadzie tylko podłączyłem wtyczki i wszystko zaczęło działać. Nawet przez wykorzystanie 8 żył kabla sieciowego mam połączenie gigabitowe z routerem do komputera stacjonarnego.”

Stabilność połączenia

Adam Z.

“Stabilność łącza jest OK. Leci TV, chodzi monitoring, dwa smartfony, laptop i tablet do tego smartgniazdka. Nie zauważyłem żadnych przycinek, zwolnień itp. Prędkość – przy zwykłym przeglądaniu internetu (WP, poczta, Youtube itp.) nie zauważyłem dużej różnicy wobec 300 Mb/s, przy których wszystko działa płynnie i zadowalająco.”

Praca zdalna

Łukasz O.

“Teraz wielu z nas korzysta z komunikatorów do pracy czy nauki zdalnej. Nastąpiła zdecydowana poprawa. Przy poprzednim urządzeniu i prędkości zdarzały się problemy z połączeniami wideo, często komunikatory bardzo obniżały jakość połączenia, aby utrzymać łączność. Przy Funbox 6 i prędkości do 1 Gb takie sytuacje nie zdarzają się, a połączenia są w najwyższej jakości.”

1, 2, 3 i masz światłowód!

Daj znać

Resztę ogarniemy za Ciebie.

Instalacja w 3 godziny

Z dyskretnym i estetycznym okablowaniem.

Korzystaj

Ściągaj, wysyłaj i oglądaj bez limitów.

Telewizja mobilna
w cenie usługi

Oglądaj w Orange TV Go, gdziekolwiek jesteś


Co to jest?

Telewizja mobilna - Pakiet Podstawowy to usługa, dzięki której możesz oglądać telewizję w Orange TV Go (w aplikacji lub serwisie tvgo.orange.pl). Popularne kanały zobaczysz na żywo, jak w tradycyjnej telewizji. Usługa działa na smartfonie, tablecie lub laptopie w każdym miejscu w zasięgu sieci komórkowej i Wi-Fi, w Polsce i całej UE.

Lista kanałów

TVP1, TVP2, TVP3, TVS, WP, Zoom TV, TVN, Antena TV, Stopklatka, RedTop, Tele5, 4Fun kids, Junior Music, Home TV, Red Carpet TV, TV Regio, TVC, 4Fun, 4Fun Dance, Gold TV, Mixtape, France 24, Stars.TV, Power TV, Nuta TV.

Jak skorzystać?

1. Zarejestruj konto Telewizji mobilnej w Mój Orange (w aplikacji mobilnej lub po zalogowaniu się na orange.pl) aby uzyskać dane do logowania
2. Wejdź na stronę tvgo.orange.pl lub pobierz aplikację mobilną Orange TV Go
3. Zaloguj się danymi otrzymanymi przy rejestracji i oglądaj ulubione programy

Oglądanie poza siecią Wi-Fi pomniejsza pakiet GB. Aplikacja Orange TV Go jest dostępna dla urządzeń z systemami Android i iOS.

Najczęściej pytasz o…Co to jest światłowód - technologia FTTH?
Światłowód (FTTH z ang. Fiber to the Home) to supernowoczesna technologia dostarczania szybkiego internetu bezpośrednio do domu lub mieszkania. Polega na przesyłaniu danych za pomocą światła w przezroczystym włóknie szklanym wykonanym z tworzywa sztucznego. Światłowód w Orange zapewnia prędkość nawet do 1 Gb/s z jednoczesnym dostępem do usług multimedialnych – gier, video czy muzyki. Wszystko to sprawia, że światłowód to najlepszy możliwy internet stacjonarny.
Gdzie mogę sprawdzić mapę zasięgu światłowodu od Orange?
Mapę zasięgu światłowodu i pozostałych technologii, w których oferujemy internet, znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/view/mapazasiegu.
Gdzie mogę sprawdzić dostępną dla mnie prędkość Światłowodu?
Prędkości Światłowodu dostępne dla konkretnego adresu możesz sprawdzić, podając go na stronie https://www.orange.pl/internet/internet-domowy.
W jakich ofertach mogę kupić światłowód w Orange?
Internet światłowodowy w Orange jest dostępny w wielu ofertach. Możesz kupić:
Wprowadziliście nową opcję Światłowodu z prędkością do 1 Gb/s. Po co mi taka prędkość?
W dzisiejszych większość z nas kupuje internet nie tylko dla siebie, ale dla całej rodziny mieszkającej od jednym dachem. Poza tym każdy z mieszkańców domu może korzystać z więcej niż jednego urządzenia połączonego z tym samym modemem i w tym samym czasie. Mogą to być na przykład telewizory, komputery, czy konsole do gier.

• bez problemu w jednej chwili korzystać z wielu urządzeń, bez odczuwalnego spadku komfortu,
• streamować filmy,
• ściągać video najwyższej jakości bez tracenia czasu na buforowanie,
• grać w gry online z najszybszą dostępną prędkością internetu,
• pracować z domu z dużą wydajnością
• i mieć wszystko w zasięgu kliknięcia bez żadnych opóźnień

– to wszystko w tym samym czasie i używając tego samego połączenia światłowodowego z internetem.

Co ciekawe, jeśli zrobisz speed test na tych wszystkich urządzeniach jednocześnie, sumarycznie osiągniesz prędkość ponad 1 Gb/s. W takiej sytuacji prędkość internetu na poszczególnych urządzeniach może być różna - zależy to od możliwości technicznych każdego z nich oraz rodzaju połączenia z internetem (kabel czy Wi-Fi).

Co to jest 1 Gb/s albo 1 gigabit na sekundę? Czy 1 Gb/s to to samo co 1000 Mb/s?
Według Międzynarodowego Układu Jednostek Miar (SI) 1Gb/s to 1000Mb/s czyli 1000 megabitów na sekundę. Czasem jest również stosowany standard IEC wg którego 1Gb/s to 1024Mb/s, ale powszechnie przyjęło się, że 1 Gb/s to to samo, co 1000 megabitów danych przesłanych na sekundę połączenia z internetem.
Jak uzyskać najlepszą prędkość Światłowodu na moim urządzeniu?
Mam Światłowód do 1 Gb/s. Dlaczego robiąc standardowy speedtest nie widzę tej prędkości?
Na wyniki speedtestu ma wpływ wiele rzeczy:

• przeglądarkę, z której korzystasz (wyniki mogą być różne na różnych przeglądarkach)
• parametry karty sieciowej w Twoim urządzeniu oraz jego wydajność
• pomiar realizowany przez Wi-Fi, którego sygnał może podlegać różnym zakłóceniom (dlatego rekomendujemy wykonanie testu w połączeniu przewodowym z wykorzystaniem kabla Ethernetowego),
• aplikacje działające w tle (np. programy antywirusowe) itp.
• innych użytkowników sieci, którzy korzystają z niej w tym samym czasie, gdy robisz test
• serwer na którym wykonano test (np. pracując w Warszawie, i robiąc speedtest do serwera Orange w Gdańsku uzyskamy niższe wyniki niż do serwera Orange w Warszawie
• wykonywanie testu na laptopie przy wykorzystaniu baterii (może zaniżyć wyniki nawet o 30%!)

Trzeba też pamiętać, że przy transferze informacji z modemu do komputera, ok. 6% przepustowości łącza jest użyte na protokoły zarządzające poprawnym przekazaniem informacji, co w praktyce oznacza, że prędkość, którą wykaże speedtest, może być niższa również przy wykorzystaniu komputera z kartą sieciowa posiadająca interfejs Giga Ethernet.

Trudne? To może na przykładzie. Chcemy przewieźć 50 drogich telewizorów z Krakowa do Oslo. Możemy je owinąć cienką folią, nie przejmować się adresowaniem i wysłać jedną ciężarówką. Wtedy najprawdopodobniej do Oslo zostanie dostarczony sprzęt w kawałkach, ewentualnie do celu dotrze tylko 30 telewizorów, bo omyłkowo 20 rozładowanych zostanie np. w Suwałkach. Najpewniej jednak zależy nam na dostarczeniu sprzętu w idealnym stanie i w dobre miejsce. Dlatego też telewizory zapakowalibyśmy w odpowiednie pudełka, styropian, oznakowali jako towar delikatny, bardzo dokładnie zaadresowali i dopiero wtedy załadowali do ciężarówki. Taki proces zajmie więcej czasu i w tej sytuacji dodatkowe opakowanie zajmie więcej miejsca, co sprawi że do ciężarówki zmieści się 40 a nie 50 telewizorów. Za to możemy być spokojni, że drogi sprzęt dotrze w nienaruszonym stanie do Oslo.

Tak samo jest z danymi przekazywanymi z internetu do komputera czy smartfona. Żeby informacje dotyczyły tematu, który nas interesuje, dotarły w całości (z grafiką, linkami czy video) muszą zostać zabezpieczone protokołami (trochę zabezpieczeń a trochę informacji „gdzie to ma płynąć”), a te żeby wypełniły swoje zadanie również zużywają niewielką część pasma. Zatem część pasma pozostała na transfer danych będzie ciut mniejsza – co oznacza, że w tym samym czasie przejdzie przez nią minimalnie mniejsza liczba danych. Poglądowo obrazuje to poniższy rysunek.


Dlatego, gdy robisz test prędkości dla 1 Gb/s rekomendujemy: postępuj zgodnie z krokami opisanymi w instrukcji „Jak mogę na speedteście zobaczyć prędkość 1 Gb/s”.
Jak mogę na speedteście zobaczyć prędkość 1 Gb/s?
Postępuj zgodnie z instrukcją.